Otóż startup został założony przez dwójkę Antonów. Jeden to techniczny guru, CTO projektu, full-stack dev z krwi i kości, który czuwa nad każdą linijką kodu oraz sprawuje, że team 3 programistów-freelancerów (Adrian, Volodymyr, Evgeniy) zlokalizowany w 4-ech strefach czasowych szlifuje produkt szybko i na temat. Drugi Anton to biznesowa dusza projektu. Zajmuje się pozyskiwaniem klientów i przygotowywaniem dla nich ofert. Mamy jeszcze Stana, który od 4 miesięcy wspiera projekt działaniami marketingowymi oraz Justynę sprawującą pieczę nad treścią poradników.


Programistów do naszej bazy pozyskujemy wyłącznie technikami inboundowymi, gdzie content blogowy, poradniki dla developerów czy też nasze microsite’y (np. Zarobkiwit.pl) są głównymi kanałami akwizycji talentów.
Jak wygląda rekrutacja teraz?

  • oferty pracy bez dokładnego opisu stanowiska oraz widełek płacowych
  • rekruterski spam (średnio 3+ wiadomości na LinkedIn/dziennie)
  • headhunterzy nie odróżniający JavaScript od Java Spring

To tylko pestki…


Rekrutacja na tak innowacyjnym rynku, jakim jest IT wymaga równie innowacyjnych rozwiązań. W czasach, gdy znalezienie pracy dla programisty zajmuje średnio od 2 godzin do dwóch tygodni, pracodawcy powinni grać fair z kandydatami, traktując ich jako równych partnerów. Polski rynek rekrutacji ma przed sobą wiele zmian, a pełna automatyzacja procesów sourcingowych i tzw. talent acquisition jest tylko sprawą czasu.


Chcemy być aktywnymi uczestnikami tej zmiany, a - kto wiem - może nawet rewolucji.

BrainJobs ma być pomysłem na zmianę reguł gry na rynku rekrutacji IT. Serwis jest tworzony przez programistów i dla programistów. Naszym głównym celem jest stworzenie wygodnego narzędzia, które pomoże ci nawigować swoją karierą, pasywnie sprawdzać oferty na rynku, by być przygotowanym na swój kolejny krok w karierze.


Czym się zajmujemy?


Brainjobs jest platformą, ułatwiającą nawigację karierą w IT dla Tech specjalistów. Ci z Was, którzy mają pracę mogą pasywnie przeglądać oferty, sprawdzając co nowego na rynku i tym samym świadomie planując swój kolejny krok w karierze.


Ci, ktorzy aktywnie poszukują pracę mogą spodziewać się aktualnych ofert zawsze dopasowanych do profilu zawodowego, lokalizacji oraz preferencji zarobkowych. Nigdy nie współpracujemy z rekruterami, dlatego po wewnętrznej kwalifikacji i matchingu zapraszamy kandydatów na rozmowę bezpośrednio z CTO lub project managerem.Nie znajdziesz u nas setek ogłoszeń o pracę. Nie wysyłamy także co tydzień spamujące maile z “gorącymi ofertami”. Co proponujemy w zamian? Jakość, wartość i zero SPAMU. Dzięki zainstalowanym algorytmom nasz system skanuje bazę i dopasowuje profile kandydatów do ofert, które mamy w serwisie. Proces matchingu bierze pod uwagę specjalizację kandydata, doświadczenie, wybraną lokalizację oraz oczekiwania finansowe.


Główne nasze wartości:


  • pełna transparentność płac (już na poziomie ogłoszenia wiesz, jaki budżet przewiduje pracodawca na to stanowisko)
  • możliwie jak największe dopasowanie ofert do profilów developerów (0 SPAMU, oferty odpowiadają twoim preferencjom i doświadczeniu)
  • pełna informacja nt. statusu aplikacji o pracę (sprawdzaj status swojej aplikacji real-time)
  • dodatkowy bonus (poszukiwanie pracy jest trudne, dlatego oferujemy Ci bonus 25 % wynagrodzenia, gdy znajdziesz pracę z nami)

To pierwszy post z cyklu “Zajrzyj za kulisy BrainJobs”. Pracujemy nad kolejnymi. Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie w komentarzach.


Pozdro,

BrainJobs Team

Anton, Anton, Stan, Justyna, Volodymyr, Engeniy, Adrian