W tym wpisie znajdziesz:

- gdzie szukać wydarzeń branżowych w IT?

- seminaria i spotkania IT warte uwagi


Gdzie najlepiej szukać aktualnych wydarzeń i imprez z branży IT? Oto nasze trzy typy, które trzeba zapamiętać i regularnie przeglądać.


Crossweb.pl - serwis zbierający informacje o odbywających się wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą branżą internetową. Serwis skierowany jest do osób zainteresowanych tematyką IT, Startup, UX, SEM/SEO oraz e-biznes. Wiele informacji o aktualnych barcampach, spotkaniach, warsztatach, konferencjach czy targach pracy.


Meetup.com – to portal społecznościowy, który ułatwia spotkania grupowe w trybie offline w różnych miejscach na całym świecie.


Spotkania-it.pl – serwis o branży IT z aktualnym kalendarzem wydarzeń branżowych: konferencji, hackathonów i warsztatów. Dodatkowo relacje z zakończonych imprez.


Propozycje wydarzeń branży IT – jesień 2016


Konferencja GET.NET Gdańsk 2016

Gdzie i kiedy: 15.10.2016, Trójmiasto

Udział: płatny

WWW: https://konferencjaget.net/pl/gdansk

Tematyka: .Net, IT, programowanie


Największa konferencja .NETowa w Polsce Północnej. W programie GET.NET znajdziemy 11 wystąpień znanych i cenionych ekspertów z całego świata.

Prelegenci: Sławomir Sobotka, Michał Smereczyński, Grzegorz Hycaj, Szymon Komorowski, Szymon Kulec, Mathias Brandewinder, Tomasz Opacz, Tomasz Onyszko, Sebastian Lambela, Piotr Kątny i inni.


Konferencja NET DeveloperDays 2016

Gdzie i kiedy: 20.10.2016, Warszawa

Wstęp: płatny

WWW: http://net.developerdays.pl/

Tematyka: .Net, IT, programowanie


.NET DeveloperDays to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona platformie .NET.


Prelegenci: Jon Skeet, Ted Neward, Daniele Fisher, Adam Granicz. Oprócz wykładów uczestnicy mogą wziąć udział w całodziennych spotkaniach i warsztatach: Ted Neward (Busy .NET Developer’s Workshop on the CLR), Daniel Fisher (Resilience and cloud patterns TOGO: build useful stuff in JS and C#) oraz Adam Granicz (Functional Programming on .NET with F# – Become a Programming Jedi Now!). Warsztaty odbędą się 19 października, a dwudniowa konferencja oficjalnie zacznie się dzień później: 20 października, w hali EXPO XXI w Warszawie. Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy.


Konferencja Poznań Game Arena 2016

Gdzie i kiedy: 21-22.10.2016, Poznań

Wstęp: płatny

WWW: https://www.facebook.com/events/63552635…

Tematyka: gry

Dla wszystkich miłośników gier i multimediów to prawdziwa gratka. Podczas targów, m.in. premierowe pokazy gier, najnowsze technologie, gwiazdy e-sportu, konkursy z cennymi nagrodami, strefa niezależnych twórców gier, strefa urządzeń mobilnych.


Konferencja Mobilization 2016

Gdzie i kiedy: 22.10.2016, Łódź

Wstęp: płatny

WWW: http://2016.mobilization.pl

Tematyka: mobile development

Konferencja dedykowana technologiom mobile, a przede wszystkim rozwojowi mobilnych rozwiązań dla smartfonów i tabletów z platformami Android i iOS.


Spotkanie IDAM & Java security - KrakWhiteHat

Gdzie i kiedy: 25.10.2016, Kraków

Wstęp: wolny

WWW: http://www.meetup.com/KrakWhiteHat/events/23477609...

Tematyka: bezpieczeństwo IT

KrakWhiteHat to inicjatywa zapoczątkowana przez osoby zainteresowane bezpieczeństwem IT. W comiesięcznych spotkaniach udział biorą specjaliści, badacze, studenci oraz entuzjaści bezpieczeństwa IT, którzy chcą się wzajemnie poznać, wzmocnić wiedzę merytoryczną, wymienić poglądy i podyskutować na temat bieżących problemów i zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT. Na spotkaniach prelegenci prezentują tematy z szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, np. bezpieczeństwo oprogramowania, bezpieczeństwo aplikacji webowych, bezpieczeństwo sieci, analiza malware, kryptografia, reagowanie na incydenty komputerowe, inżynieria wsteczna, socjotechnika, testy penetracyjne i inne.


Spotkanie meet.js Wrocław - meeting

Gdzie i kiedy: 31.10.2016, Wrocław

Wstęp: bezpłatny

WWW: http://www.meetup.com/meet-js-wroclaw/events/23423...

Tematyka: JavaScript, programowanie

Speakerami są developerzy, którzy pragną podzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami projektowymi. Spotkania prowadzone są w luźnej formule barcampu.


Konferencja AnalyticsConf 2016

Gdzie i kiedy: 15 – 16.11.2016, Trójmiasto

Wstęp: płatny

WWW: https://www.facebook.com/events/164082327376130

Tematyka: bazy danych, big data, business intelligence

Konferencja, która pomaga uczestnikom rozwijać się w kierunkach związanych z analizą danych. Obok prelekcji ekspertów branżowych uczestnicy będą mogli wziąć udział w całodziennych warsztatach. Tematem spotkań będzie ogólnie pojęta analiza danych. Usłyszymy m.in. o Big Data, Machine Learning / Data Mining, Business Intelligence, a także praktyczne wykorzystanie technologii: ekosystem Hadoop, język R, relacyjne bazy danych – SQLServer, Wizualizacja danych – QlikView, Tableau, Microsoft PowerBI, przetwarzanie danych w chmurze – Microsoft Azure. Organizatorami AnalyticsConf są Microsoft oraz Inkubator Starter.


Szkolenie Advanced ScrumMaster

Gdzie i kiedy: 17 – 18.11.2016, Kraków

Wstęp: płatny

WWW: http://procognita.pl/szkolenia/agile-lean/artykul/...

Tematyka: Agile/Scrum, IT, zarządzanie projektami

Podczas dwudniowego szkolenia Advanced ScrumMaster (ASM) będzie okazja do przeanalizowania najczęstszych sytuacji w życiu ScrumMasterów i zobaczenia, jak sobie z nimi radzić. W trakcie symulacji, ćwiczeń i dyskusji uczestnicy mogą wypróbować nowe techniki współpracy z zespołem i poznać konkretne praktyki pozwalające członkom zespołu tworzyć efektywnie produkt.


Targi Pracy KARIERA IT #Poznań

Gdzie i kiedy: 19.11.2016, Poznań

Wstęp: bezpłatny

WWW: http://careercon.pl/konferencja/kariera-it-poznan-...

Tematyka: praca

Cykliczne spotkanie dla osób poszukujących pracy w IT – programistów, specjalistów IT i studentów kierunków informatycznych. Będzie okazja do spotkania z potencjalnymi pracodawcami.


Konkurs Let's Code 2016

Gdzie i kiedy: 19 – 20.11.2016, Warszawa

Wstęp: bezpłatny

WWW: http://www.letscode.sii.pl/

Tematyka: IT, mobile, programowanie

Już od początku października można rejestrować drużyny, które powalczą o bezprzewodowe słuchawki Bose oraz nagrodę główną – 10 000 PLN. 19 listopada pasjonaci programowania zmierzą się ze sobą w 8 miastach, a ich zadaniem będzie stworzenie aplikacji z wybranego obszaru tematycznego: aplikacja dbająca o bezpieczeństwo lokalne, aplikacja zrzeszająca ludzi i aplikacja z obszaru biznesowego.


Spotkanie PyData Warsaw #7: Deep & Machine Learning

Gdzie i kiedy: 22.11.2016, Warszawa

Wstęp: bezpłatny

WWW: http://www.meetup.com/PyData-Warsaw/events/2334404...

Tematyka: big data, programowanie, Python

Spotkanie grupy dla każdego, kto jest zainteresowany Uczeniem Maszynowym (ang. Machine Learning), sztuczną inteligencją (ang. Artificial Intelligence) i ich aplikacjami.


Szukasz pracy w IT? Dołącz do naszej społeczności na BrainJobs, gdzie szukamy prawdziwych talentów IT. Stworzenie darmowego profilu zajmie Ci 5 minut, a my znajdziemy dla Ciebie pracę Twoich marzeń.