W tym wpisie znajdziesz:

  • 15 polskich tech influencerów, których warto znać
  • lista blogów o nowych technologiach

Nieważne czy dopiero szukasz pierwszej pracy w IT, jesteś prawdziwym miłośnikiem tej branży, czy może szukasz inspiracji, jak rozwijać swoją karierę. Regularne śledzenie blogerów i vlogerów pomoże Ci nie tylko być „na czasie” ze wszystkimi know how, ale może też być prawdziwą inspiracją. Podpowiadam gdzie w internecie, szukać prawdziwych tech perełek.


Antyweb.pl – jeden z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych blogów w konkursach blogosfery ma już ponad 10 lat. Blog newsowy o nowych technologiach i nowinkach polskiego i zagranicznego Internetu. Stworzony przez Grzegorza Marczaka, obecnie skupia siedmiu blogerów.


Spidersweb.pl – to serwis tworzony przez jedenastu blogerów z doświadczeniem prasowym. Oprócz newsów, autorzy starają się tworzyć opiniotwórcze źródło informacji i analiz na temat rynku technologii – od mobile po aplikacje i internet.


Niebezpiecznik.pl - portal dotyczący przede wszystkim bezpieczeństwa danych w internecie i systemach technologicznych. Dużo newsów. Zamyka trójkę najpopularniejszych tech blogów w Polsce.


MyApple.pl – zespół blogerów technologicznych, MacUserów i gadżeciarzy, którzy na bieżąco śledzą działalność światowego giganta i testują wszystkie nowinki.


Blog.kurasinski.com – blog Artura Kurasińskiego. Pisze o nowych technologiach. Testuje gadżety, ale nie tylko. Zajmuje się startupami i vlogowaniem.


Webmastah.pl – centrum webdevelopera. Blog o tym jak nauczyć się PHP i nie tylko. Porcja praktycznych porad w dziedzinie kodowania.


Devstyle.pl to blog prowadzony przez programistę Macieja Aniserowicza, który dzieli się tajnikami swojej pracy, newsami z branży, a także opiniami o rynku pracy.


Ferrante.pl – blog Damiana Wielgosika, programisty i dziennikarza. Porcja praktycznych porad z profesjonalnego kodowania i nowości z branży.


Kodu.je – nowe dziecko autora bloga Ferrante.pl. To serwis który łączy profesjonalistów z osobami szukającymi wsparcia w nauce front-endu. Dużo szkoleń!


P-programowanie.pl – blog Karola Trybulca, który opisuje swoją naukę informatyki na różnych szczeblach edukacji. Polecamy osobom startującym w IT – rzetelna porcja informacji od zakładania bloga, podstaw SEO po tworzenie aplikacji i porady, od czego zacząć swoją karierę.


Pierwsze kroki w IT? Sprawdź, jak rozpocząć swoją karierę


Strefakodera.pl – blog o programowaniu, tworzeniu stron WWW oraz ogólnych aspektach informatyki. Duża porcja nowinek ze świata nowych technologii i Internetu.


Itcraftsman.pl – blog web devlopera Arkadiusz Kondasa o programowaniu, głównie w PHP i MySQL.


ITwiz.pl – serwis internetowy magazynu IT. Łączy zagadnienia informatyczne z tematyką biznesową.


Jaroslawstadnicki.pl – blog pisany przez programistę Jarosława Stadnickiego.


Koziolekweb.pl – blog Bartka 'Koziolka' Kuczyńskiego o programowaniu, przede wszystkim w Java. Dużo praktycznych porad i case studies.


Uwaga!

Nasza lista tech influencerów powstała w oparciu o nasze subiektywne przemyślenia. Jeżeli znasz blogera lub vlogera, którego warto do niej dodać - zaczep nas Twitterze!


Na bieżąco śledzisz newsy w branży IT i doskonalisz swoje umiejętności? Może to czas na zmianę dotychczasowej pracy? Dołącz do naszej społeczności na BrainJobs, gdzie szukamy prawdziwych talentów IT. Stworzenie darmowego profilu zajmie Ci 5 minut, a my znajdziemy dla Ciebie pracę Twoich marzeń.